گزارش پایانی نشست های تخصصی دومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران در قم

دومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران به همت انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و با همکاری انجمن عکس بسیج هنرمندان قم در نگارخانه شهید آوینی برگزار شد.

به گزارش قم فتو، دبیر کمیته استانی نمایشگاه با بیان اینکه اعطای آثار برگزیده انجمن صنفی عکاسان مطبوعات برای نخستین‌ بار در استان قم صورت گرفته‌ است، اظهار کرد: این مهم در روزهای سیزدهم و چهاردم‌ دی‌ماه با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان در نگارخانه شهید آوینی برگزار شد.

محمد دلکش با اشاره به اینکه سه نشست تخصصی نیز در داخل نگارخانه شهید آوینی برگزار شده‌است، ابراز کرد: روز پنجشنبه، نشست نخست توسط سه تن از اعضای انجمن صنفی بانوان؛ نازنین طباطبایی، گل‌آرا سجادیان و مهسا احرابی‌فرد با موضوع بررسی فعالیت‌های کمیته بانوان انجمن صنفی عکاسان مطبوعات انجام پذیرفت که این کار به سرپرستی یلدا معیری دبیر کمیته بانوان انجمن صنفی عکاسان مطبوعات محقق شد.

عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعات تهران ادامه داد: نشست دوم با حضور حیدر رضایی و در خصوص بررسی سفرهای عکاسی و چگونگی عکاسی مستند اجتماعی همراه بود که در پایان نشست از محمد مهدی ورال بابت برگزیده یکی از سفرهای عکاسی مستند تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه در روز جمعه نیز نشستی با حضور علی‌ آقا ربیع ترتیب داده شد، افزود: موضوع این نشست نیز عکاسی خبری و چگونگی انتخاب عکس برای مجموعه بود که با دادن توضیحات تخصصی و نشان دادن عکسهای برگزیده خبری سالهای پیشین و همچنین فیلم آموزشی عکاس جنگ به پایان رسید.

دلکش در پایان افزود: برپایی نمایشگاه مطبوعات ایران تا روز ۱۸ دی‌ماه در ساعات ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ برقرار است و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار نمایشگاه به نگارخانه شهید آوینی واقع در خیابان جمهوری، نبش خیابان ۲۸ مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.