چهارمین نشست تخصصی عکاسی “حضور لحظه ها، حضور خلاق” با عنوان کتاب عکس

چهارمین نشست تخصصی عکاسی “حضور لحظه ها، حضور خلاق” با عنوان کتاب عکس از مجموعه نشست های نهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم به همت مجموعه دنیای کتاب و با حضور عکاسان و علاقمندان هنر عکاسی قم برگزار شد.

به گزارش سایت قم فتو، ابراهیم سلیمانی، رئیس انجمن عکاسان قم  در این نشست که در مجموعه دنیای کتاب برگزار گردید، با اشاره به مراحل چاپ و نشر و تاریخچه آن در شهر قم گفت: در دنیای جدید با تکنیک های تولید و عرضه کتاب و بهره بردن از عکس در تدوین کتاب و همین طور امکانات جدید به روز مواجهیم. همچنین کشورهای پیشرفته در عرضه کتاب، هم از لحاظ وسعت و پخش و هم از لحاظ کیفیت و کمیت برتری دارند، در حالی که تمدن و فرهنگ از آن شرقی هاست و ما دچار بحرانیم.

سلیمانی افزود: انجمن عکاسان قم در خلال نهمین دوسالانه عکس قم در یکی از سلسله نشستهای این دوره به موضوع کتاب و خصوصا کتاب عکس اختصاص داد تا به اهمیت این موضوع حتی در هنر عکاسی بپردازد.

رئیس انجمن عکاسان قم تصریح کرد: در این نشست اشاره اجمالی به فرآیند تولید و توزیع و معرفی یک کتاب عکس در فضای جامعه جهانی، معرفی کتاب در قم و نمایشگاه کتاب ایران با نام ضریح عشق و همچنین یک اثر مشترک ایران و آلمان به نام مکاشفه و تماشا پرداخته شد و در مورد چاپ و عرضه و معرفی در نمایشگاه فرانکفورت و گزارش اجمالی از نمایشگاه فرانکفورت پرداخته شد.

وی پیرامون موضوع نشست (کتاب عکس) از طرح ایده برای کتاب عکس، پرتفولیو، تدوین، انتخاب ناشر، طراحی جلد کتاب، چاپ و رونمایی و همچنین توزیع آن در گستره جهانی سخن گفت. در این نشست علاوه بر مخاطبان دنیای کتاب، هنرمندان عکاس و خبرنگار و چهره های فرهیخته و جمعی از اساتید نیز حضور داشتند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.