نمایشگاه گروهی عکاسی “مشق عکس” با موضوع پرتره مفهومی، جمعه ۱۲ بهمن ماه افتتاح می شود.

نمایشگاه گروهی عکاسی “مشق عکس” با موضوع پرتره مفهومی، جمعه ۱۲ بهمن ماه افتتاح می شود.

به گزارش سایت قم فتو، نمایشگاه گروهی عکاسی “مشق عکس” با همراهی استا راهنما نسرین شیخ حسن، ۸۲ اثر از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم را به نمایش میگذارد.

افتتاحیه این نمایشگاه، روز ۱۲ بهمن ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ و زمان برگزاری آن از ۱۳ بهمن ماه لغایت ۱۸ بهمن ماه سال جاری همه روزه ساعت ۱۰ الی ۱۶ در تهران، فرهنگسرای بهمن، سالن نگارستان آماده بازدید علاقمندان هنر عکاسی میباشد.

اسامی دانشجویان شرکت کننده در نمایشگاه “مشق عکس” به قرار ذیل میباشد؛
علی جعفری مقدم، محمد بیروند پور، مهدی اورعی، هانیه طباطبایی، امینه سادات میر محمد حسینی، محبوبه کلانتری، فهیمه سلطانی، معصومه اکبری، محدثه اورعی، زهرا ایرانی، زینب ایرانی، بهاره عزتی، حانیه صفری و نرگس عندلیبی انور.

در استگمنت نمایشگاه “مشق عکس” آمده است:

هوالجمیل

مشق عکس

در نمایشگاه حاضر که ماحصل کارگاه عکاسی پرتره دانشجویان است ، هرکسی بنا به علائق و دغدغه های خود در کند و کاوی عکاسانه نگاه شخصی خود را در قاب دوربین نمایان کرده است . برخی در فضای دنج و آرام استودیو با سوژه ی خود همدل و همکلام شده و نتیجه ی آن لحظه را با عبور از فیلتر اندیشه و احساس به ثبت رساندند ؛ برخی هم در خانه و اجتماع به تفحص روی دغدغه ی خود پرداخته و آنچه که اندیشه شان را درگیر کرده بود ، به تصویر کشیدند .
علی رغم رویکرد مستند اجتماعی ای که در اغلب کارها حاکم است و عکاسان به مسائل گوناگونی از زندگی بشر امروزی پرداخته اند، برخی کارها سویه ای ذهنی تر دارند . برای مثال در یکی از مجموعه ها ، تاثیرات اجتماع را از نگاه پرسشگر جوانانی که در استودیو عکاسی شده اند می بینیم و یا در برخی، عکاس با آوردن نمادهایی سعی در نمایاندن مفهومی خاص داشته است .در یکی از آثار نیز هنرمند با گسست کامل از عکاسی مستند و در فضایی شاعرانه هویت و چیستی آدمی را به پرسش می گیرد . جان گریسون پایه گذار مستند اجتماعی در سمیناری گفت: « تنها واقعیتی که سرانجام به حساب می آید ، تفسیری است که عمیق باشد مهم این نیست که این تفسیر از طریق استودیو می آید یا عکاسی مستند یا همین طور سالن موسیقی، نکته مهم تفسیر و عمق تفسیر است»

نسرین شیخ حسن
بهمن۹۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.