گالری مجازی

نمایشگاه مجازی عکس کرونا

 

هنر عکاسی از ابتدای پیدایش دوربین عکاسی تاکنون همیشه دستخوش تغییرات وسیعی بوده است، اما در همه این مدت در خدمت انسان و ثبت لحظات زندگی آنان بوده است. از ثبت لحظات زندگی پادشاهان و خانواده هایشان تا روزمرگیهای مردم در زمانهای مختلف و در شرایط دوران جنگ جهانی اول که شیوه های متفاوتی را در عکاسی رقم زد.

در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی مطابق با آذرماه ۱۳۹۸ شمسی، شیوع ویروسی به نام کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2) در شهر ووهان چین با همه‌ گیری بسیار سریع و شدید در  جوامع انسانی شیوع پیدا کرد و حتی با توجه به قرنطینه شدن کانون مرکزی شیوع این ویروس، باز این ویروس توانست به اقصی نقاط جهان سفر کند و هزاران نفر از انسانها را به خودش مبتلا کند و در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و انتقال به افراد توانست عده زیادی از مردم را روانه بیمارستان و آرامستان ها کند.

در این میان، تلاش پزشکان و پرستاران برای برطرف کردن مشکلاتی که برای مردم بوجود آمده بود ؛ ستودنیست و از همان ابتدای شیوع این ویروس که در شهر قم شناسایی شد، عکاسان خبری دوشادوش تمام افراد و نهاد هایی که در جهت التیام دردهای ملت میکوشیدند، در صدد ثبت لحظات تاریخی این پدیده عالمگیر برآمدند.

عکاسان خبری با عکاسی از تمام روند مراحل گستردگی این بیماری و شرایط بحرانی موجود شهری از بیمارستانها و ثبت ضد عفونی کردن معابر و اماکن شهری و روند کارهای خیرخواهانه و تولید ماسک و گان فضایی برای پرستاران و حتی انتقال اموات به آرامستانها در این راه سهیم شدند و با تلاش خالصانه خود، مجاهدتهای کم نطیری را بوجود آوردند.

سایت جامع عکاسان قم با نام قم فتو در فروردین ماه ۱۳۹۹ شمسی و به پاسداشت رشادتها و جان افروزی این عکاسان خبری گرامی و به جهت محدودیت در برگزاری نمایشگاه در نگارخانه های شهری در صدد نمایشگاه مجازی عکس کرونا در سایت قم فتو نمود که بتواند گوشه ای ناچیز از تلاش عکاسان خبری را در یکجا و به جهت تشکر از آنان انجام دهد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا