دیدار شورای سیاست گذاری دوسالانه عکس قم با استاندار قم

دیدار شورای سیاست گذاری دوسالانه عکس قم با استاندار قم

به گزارش …، دوسالانه عکس قم به همت انجمن عکاسان استان برگزار می‌شود و در راستای برگزاری این دوسالانه شورای سیاست‌گذاری این جشنواره تشکیل شده است.

شورای سیاست‌گذاری دوسالانه عکس قم شامل اعضای هیات مدیره انجمن عکاسان استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم، مدیرکل روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است.

اعضای شورای سیاست‌گذاری این دوسالانه دومین جلسه خود را پس از برنامه‌ریزی برای فراخوان جشنواره، عصر امروز با استاندار قم برگزار کردند.

در این نشست ابراهیم سلیمانی مسوول انجمن عکاسان استان گزارشی از اقدامات و برنامه‌ریزی های انجام شده در راستای برگزاری این دوسالانه ارائه کرد.

در ادامه این‌نشست سید محمدتقی شاهچراغی ضمن تقدیر از تلاش انحمن عکاسان و تمام عکاسان قمی، با بیان اینکه یکی از مولفه هایی که به دوره دفاع مقدس هویت می‌دهد تصاویر به جامانده از این دوران است اظهار کرد: مکتوبات زیادی از این دوران باقی مانده و نوشته شده ولی آنچه که سند این مکتوبات بوده و به آنها هویت می‌دهد تصاویر و عکس‌ها هستند.

وی با اشاره به محدودیت‌های دوران دفاع مقدس و نبود دوربین‌های عکاسی با کیفیت، به بیان خاطراتی از عکاسان و خبرنگاران در دوران دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: با اینکه هنرمند نیستم اما طی این مدت کوتاه مسوولیت یکی از اولویت‌های بنده توجه به مسائل هنری بوده و مورد پیگیری هم قرار است.

استاندار قم با بیان اینکه قم یک جهان‌شهر است اظهار کرد: جهان‌شهر بودن قم از لحاظ شکلی و جغرافیایی نیست بلکه به لحاظ محتوایی و ظرفیت‌هایی عظیم نیروی انسانی در این شهر است.

شاهچراغی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در قم روی آن تمرکز کرده‌ایم صنعت فرهنگی است و باید در این زمینه هماهنگی و هم‌افزایی بین حوزه‌های مختلف ایجاد کرد.

استاندار قم نیز در این نشست بر ضرورت حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری در قم تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.