برگزاری کارگاه عکاسی موبایلی با حضور بابک کنعانی در قم

عصر پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ کارگاه عکاسی خیابانی با موبایل با حضور “بابک کنعانی” و جمعی از عکاسان علاقمند به این مبحث در نگارخانه فرهنگ قم برگزار شد. در ابتدای این کارگاه کنعانی به چراهایی که عکاسی موبایلی با آن روبروست اشاره کرد و از مخالفت‌هایی که عکاسان حرفه‌ای به علت سهل‌الوصول بودن استفاده از موبایل و غیرحرفه‌ای جلوه کردن عکاسی با این شیوه دارند، سخن گفت.

وی در ادامه به دلایل انتخاب موبایل توسط برخی از عکاسان به‌عنوان وسیله‌ای برای عکاسی پرداخت و تصریح کرد: «عکاسان با ابزار و تجهیزاتشان همیشه جلب توجه می‌کنند اما موبایل یک وسیله سریع و کم‌حجم است و به شما این امکان را می‌دهد که در فضاهای محدودی مانند اتوبوس عکسبرداری کنید.»

بابک کنعانی در ادامه خاطر نشان کرد:«ویژگی دیگر موبایل این است که می‌توان با آن به سوژه نزدیک شد و احساسات سوژه را بهتر به نمایش گذاشت.» وی همچنین خاطر نشان کرد که بحث‌های او به گرایش آماتور از عکاسی موبایلی اشاره داد و استفاده از موبایل برای عکاسان آماتور مانند گذار عکاسی از سیستم آنولوگ به دیجیتال است. کنعانی در ادامه به برخی از عکاسان سرشناس عکاسی موبایلی اشاره کرد و با نمایش آثارشان به ویژگی آثار آنها اشاره کرد. کارگاه “عکاسی خیابانی با موبایل” در حاشیه‌ی نمایشگاه گروهی عکس موبایلی “در میان آدم‌ها” برگزار شد که به همت انجمن عکاسان استان و حوزه هنری قم از ۱۵ تا ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ در نگارخانه فرهنگ برپا شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.