برگزاری هجدهمین جشنواره فیلم و عکس در قم

فراخوان هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و انجمن سینمای جوان استان قم برگزار شد.

برگزاری هجدهمین جشنواره فیلم و عکس در قم

فراخوان هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و انجمن سینمای جوان استان قم برگزار شد.

رضا ابوذر، رئیس انجمن سینمای جوان استان قم در مورد این جشنواره گفت: هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم همزمان با دهه کرامت و به دنبال ایجاد انگیزه و فراهم کردن بستری مناسب جهت تولید آثار فاخر و ارزشمند توسط جوانان مستعد استان قم است.

وی در مورد بخش عکس جشنواره افزود: برگزاری نمایشگاه عکس و نشست و گفت‌وگو در خصوص کیفیت آثار منتخب و برگزاری ورک شاپ‌های تخصصی از جمله اهداف برگزاری هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم به شمار می‌رود.

ابوذر در ادامه با تشریح شرایط بخش عکس هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: هر عکاس می‌تواند سه قطعه عکس رنگی یا سیاه و سفید به دبیرخانه ارسال کند. همچنین عکس‌ها نباید در جشنواره‌های قبلی شرکت کرده باشد و باید روی یک DVD با کیفیت ۳۰۰ DPI جهت بازبینی و انتخاب ارسال شود.

رئیس انجمن سینمای جوان استان قم تصریح کرد: نام عکاس و تعداد اثر و شماره تلفن روی هر DVD باید نوشته شود و یک قطعه عکس پرسنلی همراه با فرم درخواست به دبیرخانه ارسال شود.

وی اضافه کرد: پس از راهیابی آثار به بخش مسابقه، عکاس می‌بایست آثار منتخب را در ابعاد ۷۰ در ۵۰ سانتی‌متر با کیفیت مناسب جهت نمایشگاه چاپ نماید و همچنین موارد پیش بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است.

رضا ابوذر با اشاره به جوایز بخش عکس به برگزیدگان اول تا سوم این جشنواره اشاره کرد و گفت: به برگزیدگان این بخش دیپلم افتخار، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خویش، گاه‌شمار جشنواره را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم ۳۱ خردادماه بوده که به دلیل استقبال علاقمندان تا ۵ تیر ماه تمدید شد. اکران فیلم‌ها و نمایشگاه عکس نیز از ۲۵ الی ۲۷ تیرماه سال جاری خواهد بود و همچنین اختتامیه این جشنواره ۲۸ تیرماه ۹۷ همزمان با دهه کرامت است.

لازم به ذکر است علاقمندان به شرکت در هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه قم – بلوار امین – کوی ۲۱ – پلاک ۳ -انجمن سینمای جوانان قم ارسال کنند.

منبع : مهر نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.