اخبار

برگزاری نمایشگاه عکس در آستانه سالروز یوم الله ۱۳ آبان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با اشاره به حضور هنرمندان در عرصه های گوناگون انقلاب اسلامی ایران به نقش خاص آنها در دوران های مختلف اشاره کرد و گفت: با حضور در منزل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، یک بار دیگر بر وفاداری بر آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) و پیروی از راه شهیدان و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید می کنیم.

حجت الاسلام علی اسماعیلیان اضافه کرد: هنرمندان، ١٣آبان ماه همگام با سایر مردم ولایتمدار قم در راهپیمایی عظیم این روز شرکت و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام می کنند.وی با اشاره به چهلمین سال انقلاب اسلامی اظهار کرد: این انقلاب با اراده خدواند متعال و با رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) و به ثمر رسیدن خون شهیدان گرانقدر به ثمر رسیده است و در یوم الله ١٣ آبان، همه ملت ایران با حضور در راهپیمایی این روز، نفرت و انزجار خود را از جنایت های استکبار در نقاط مختلف جهان و نیز تحریم های ظالمانه دشمن اعلام می کنند. وی با اشاره به هجمه ها و نقشه های دشمن در عرصه های مختلف، بر هوشیاری و بصیرت به منظور مقابله با توطئه های دشمنان تاکید کرد و افزود: ملت قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی همچون گذشته بازهم از سختی ها عبور خواهد کرد و توطئه های استکبار را شکست خواهد داد. وی در بخش دیگر سخنان خود به نمایشگاه عکس مرحوم استاد سید محمدحسین رحمتی از عکاسان پیشکسوت استان قم که در منزل امام خمینی(ره) در قم برگزار شده است، اشاره و بیان کرد: مرحوم استاد رحمتی مبارزات مردم قهرمان قم را در سال های ٥٦ و ٥٧ به تصویر کشید و امروز این عکس ها به عنوان سندی ماندگار از مبارزات مردم قم در آن دوران ثبت شده است.

حسن دلیر معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در این مراسم، بر اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و پیروی از آرمان های امام خمینی(ره) و شهیدان انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: ملت قهرمان ایران، با حضور در راهپیمایی یوم الله ١٣ آبان بار دیگر انزجار خود را از جنایات آمریکا اعلام می کند. همچنین رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم در این مراسم گفت: امام خمینی(ره) از همین منزل توانستند، هیمنه پوشالی استکبار جهانی و دشمنان اسلام را به لرزه بیاندازند، از اینرو لازم است تا این مکان تاریخی به همه جهانیان معرفی شود.
اصغر نوبخت تصریح کرد: امروز نیز، انقلاب اسلامی ایران با رهبری مدبرانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به پیش می رود و ملت ایران با رهبری معظم له نقشه های دشمن را خنثی خواهد کرد. وی با تاکید بر حفظ آرمان های امام راحل(ره) و خون شهدا اظهار کرد: ١٣آبان ماه هنرمندان استان قم نیز در کنار مردم مومن و انقلابی شهر مقدس قم حضور می یابند و انزجار خود را از جنایت هایدشمنان اعلام می کنند. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما تداوم قیام حضرت سیدالشهدا(ع) است، تاکید کرد: هنرمندان استان قم، تلاش می کنند با استفاده از ابزار هنر، دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نسل جدید نشان دهند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین

بالا