افتتاحیه نهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم

افتتاحیه نهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم

نهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم به همت انجمن عکاسان استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نگارخانه‌های فرهنگ و اشراق، روز شنبه ۱۵ دیماه افتتاح شد.

به گزارش سایت ‌قم فتو، رئیس انجمن عکاسان استان قم با بیان اینکه نهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم پانزدهم دی‌ماه برگزار شده‌ است، اظهار کرد: این مهم تا ۲۷ دی‌ماه آماده بازدید علاقه‌مندان در نگارخانه فرهنگ و اشراق خواهد بود.

ابراهیم سلیمانی با اشاره به اینکه نهمین دوسالانه عکس هنرمندان قم با اقبال نسبتا خوبی مواجه شده‌است، گفت: بیش از ۱۳۰ هنرمند عکاس در این رویداد شرکت کرده که از این میان، آثار ۲۲ هنرمند پیشکسوت و اساتید خارج از بخش رقابتی بوده‌است.

وی افزود: ۸۰ اثر رقابتی نیز در رویداد شرکت داده شده که ‌می‌توان گفت جمعا صد اثر با موضوع آزاد و قم به نمایش گذاشته شده‌است.

مجید ایرانی نیز با بیان اینکه متاسفانه وضعیت عکس استان قم افت کرده و هنرمندان در این زمینه کم‌کاری داشته‌اند، اظهار کرد: با توجه به اینکه عکاسی یعنی کارکردن، عکس دیدن و عکس گرفتن دوستان باید عکاسی کار کنند تا بتوانند در مسیر پیشرفت قرار گیرند.

داور جشنواره نهمین دوسالانه عکس قم با اشاره به اینکه وضعیت عکس دوسالانه امسال نسبت به پارسال ضعیف‌تر است، گفت: آثار چند عکاس عالی بوده و سایر دوستان نیازمند استمرار و تلاش بیشتر در زمینه مذکور هستند.

وی با تاکید براینکه نباید به به‌به و چه‌چه سایرین دل بست، گفت: اتفاقا هرچه انتقاد از عکس‌ها بیشتر باشد، تجربه بیشتری حاصل شده و قطعا موفقیت و پیشرفت بسیاری نصیب هنرمندان خواهد شد.

ناصر ابراهیمی در افتتاحیه برگزاری نهمین دوسالانه عکس استان قم با بیان اینکه رویکرد جدیدی به‌ منظور برگزاری دوسالانه‌ها در سطح استان اتخاذ شده‌ است، اظهار کرد: با تصمیم هیئت مدیره انجمن عکاسان، مبنای دوسالانه از حالت مسابقه‌ای خارج و قرار است به‌صورت یک جشنواره‌ای برگزار شود.

دبیر جشنواره نهمین دوسالانه عکس قم با اشاره به اینکه بررسی جوانح مختلف دوسالانه‌های استان از دیگر مباحث مورد بحث در جلسات هیئت مدیره انجمن عکاسان بوده‌است، تصریح کرد: با تکیه بر این مهم ، سیاست‌گذاری‌ها و خط‌مشی‌های موردنیاز برای دوسالانه آتی تا حدود زیادی مشخص شده که می‌تواند راهنمای مناسبی برای دوستان هنرمند عکاس باشد.

عضو هیئت مدیره انجمن عکاسان قم با تاکید براینکه برگزاری نهمین دوسالانه استان با کارگاه‌هایی همراه است، افزود: برگزاری کارگاه‌هایی چون عکاسی خبری و مستند،  تئاتر،  تبلیغات وعکاسی موبایلی با حضور اساتید مجرب در دستور کار قرار دارد.

ابراهیمی رویکرد ویژه نهمین دوسالانه استان در تخصیص ژانرها و نگاه‌های متنوع به عکاسی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: کارگاه تخصصی دیگر کارگاه فوتومونتاژ است که با توجه به فرآیند ورود هنر مدرن به عکاسی می‌تواند تاثیر بسیاری در مدرنیته‌شدن آثار عکاسان استان داشته‌باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه نشست ” تهیه و تدوین کتاب عکس” با همکاری دنیای کتاب برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در این نشست زیر و بم تهیه و تدوین کتاب آموزش داده‌ میشود و کمک شایانی برای هنرمندان عکاس در این زمینه به‌شمار می‌رود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.