اخبار

نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم

نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم آغاز بکار کرد.

نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم در بخش جنبی بیست و یکمین جشنواره استانی تئاترقم با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی و انجمن عکاساناستان قم، عکاسان و هنرمندان عرصه نمایش استان افتتاح شد.

به گزارش …..، در این نمایشگاه که عصر روز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۸ در نگارخانه شهید آوینی برگزار شد، حسن دلیرمعاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم این نمایشگاه را کار پسندیده ای در عرصه همکاری هنر تئاتر و عکاسی برشمرد و بیان کرد: این نمایشگاه از معدود نمایشگاه های تخصصی حوزه تئاتر است که امیدواریم به جشنواره تئاتر استانی محدود نشود و ادامه دار باشد.

محمدرضا آزاد مدرس دانشگاه و پیشکسوت تئاتر نیز در ادامه با مهم ارزیابی کردن عکاسی در تئاتر اظهار کرد: تنها چیزی که تئاتر میرا را به تئاتر زنده در سال های طولانی تبدیل می کند، پوستر و عکس های نمایش است که با توجه به اینکه در تاریخ تئاتر قم، عکس چندانی به جا نمانده است، این فقدان ضربه های سنگینی به بدنه تئاتر قم وارد کرده است.

این پیشکسوت تئاتر، از مجموعه عکاسانی که نسبت به ثبت این نمایش ها در قاب تصویر پیشگام بودند تقدیر کرد و گفت: این عکاسان با آثار خود موجب شدند که حیات تئاتر قم جاودانه بماند.

فرحان فرحناک مسئول برگزاری نمایشگاه عکس تئاتر بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر قم با بیان زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم از ۱۶ تا ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ به غیر از جمعه ها در نگارخانه اوینی میزبان علاقمندان به هنر نمایش و عکاسی است.

وی شمار عکاسانی را که در این مسابقه شرکت کردند، ۲۱ عکاس از جمله حرفه ای و آماتور عنوان کرد و افزود: صد فریم عکس برای شرکت در بخش عکس به دبیرخانه جشنواره تئاتر استانی ارسال شد که با داوری کوروش جوان، رضا جاویدی و سید حسین فدایی حسین، ۳۲ اثر به بخش رقابت و نمایشگاه راه یافت.

مسئول برگزاری نمایشگاه نخستین مسابقه عکس تئاتر قم اضافه کرد: با رای هیئت داوران از نفرات برتر اول تا سوم در اختتامیه جشنواره استانی تئاترقم تقدیر و تجلیل می شود.

وی از همزمانی روز پایانی این نمایشگاه با اختتامیه جشنواره تئاتر قم خبر داد و گفت: امیدواریم برگزاری اینگونه نمایشگاه ها ادامه دار باشد.

در بخش پایانی این مراسم، ازپوستر نمایشگاه بخش عکس بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر قم که با طراحی مرتضا فرحناک انجام شده بود، توسط حسن دلیر، معاون هنری اداره کل ارشاد و محمد رصا ازاد پیشکسوت تئاتر رونمایی شد.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین

بالا