اخبار

برگزاری کارگاه عکاسی موبایلی با حضور بابک کنعانی در قم

عصر پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ کارگاه عکاسی خیابانی با موبایل با حضور “بابک کنعانی” و جمعی از عکاسان علاقمند به این مبحث در نگارخانه فرهنگ قم برگزار شد. در ابتدای این کارگاه کنعانی به چراهایی که عکاسی موبایلی با آن روبروست اشاره کرد و از مخالفت‌هایی که عکاسان حرفه‌ای به علت سهل‌الوصول بودن استفاده از موبایل و غیرحرفه‌ای جلوه کردن عکاسی با این شیوه دارند، سخن گفت.

وی در ادامه به دلایل انتخاب موبایل توسط برخی از عکاسان به‌عنوان وسیله‌ای برای عکاسی پرداخت و تصریح کرد: «عکاسان با ابزار و تجهیزاتشان همیشه جلب توجه می‌کنند اما موبایل یک وسیله سریع و کم‌حجم است و به شما این امکان را می‌دهد که در فضاهای محدودی مانند اتوبوس عکسبرداری کنید.»

بابک کنعانی در ادامه خاطر نشان کرد:«ویژگی دیگر موبایل این است که می‌توان با آن به سوژه نزدیک شد و احساسات سوژه را بهتر به نمایش گذاشت.» وی همچنین خاطر نشان کرد که بحث‌های او به گرایش آماتور از عکاسی موبایلی اشاره داد و استفاده از موبایل برای عکاسان آماتور مانند گذار عکاسی از سیستم آنولوگ به دیجیتال است. کنعانی در ادامه به برخی از عکاسان سرشناس عکاسی موبایلی اشاره کرد و با نمایش آثارشان به ویژگی آثار آنها اشاره کرد. کارگاه “عکاسی خیابانی با موبایل” در حاشیه‌ی نمایشگاه گروهی عکس موبایلی “در میان آدم‌ها” برگزار شد که به همت انجمن عکاسان استان و حوزه هنری قم از ۱۵ تا ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ در نگارخانه فرهنگ برپا شد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین

بالا